Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Plast je past! A my s ním končíme

Datum: 23.9.2018 | Zhlédnuto: 1224x

Konec plastů v BODYFOOD

Plast je past a my v BODYFOOD si to moc dobře uvědomujeme. Omezujeme jednorázové plasty a zavádíme menu boxy a obaly z biodegradabilního materiálu. Pomozte nám šetřit přírodu.

Plast je past. A my v BODYFOOD jídelně & kavárně si to moc dobře uvědomujeme. Proti zbytečným plastovým obalům již delší čas bojujeme. Zavedli jsme pro vás například jídlonosiče za vratnou zálohu, se kterými si můžete chodit pro oběd, v případě že nevyužíváte svých vlastních krabiček nebo jídlonosičů. 
Nepoužíváme brčka ani jednorázové příbory. Kelímky na nápoje máme papírové.
Rozhodli jsme se však jít s ochranou přírody ještě dál. Protože si rádi berete jídlo s sebou do menu boxů, které se ale standardně vyrábí z polystyrenu, rozhodli jsme se v naší jídelně používat již jen ekologické menu boxy a misky na polévku. 
Jedná se o výrobky z cukrové třtiny, které jsou biodegradabilní v závislosti na prostředí, za ideálních podmínek jsou rozložitelné během 8-12 týdnů bez jakýchkoliv toxických usazenin či těžkých kovů. Splňují evropskou normu EN 13432 o kompostovatelnosti. Nádobí je vyrobeno z přebytků (odpadu) cukrové třtiny, jde o druhotný materiál, který byl běžně spalován (tzv. \"bagasa\"). Ze zbytku jednoho stvolu cukrové třtiny může být vyrobeno až 50 ks jednorázového nádobí. 
Samotný náklad pro menu obaly (včetně polévky) činí 15 Kč. Od standardních 10 Kč za dva polystyrenové obaly, které zatěžují životní prostředí, tedy pouhých 5 Kč k šetrnému přístupu k přírodě. Přijměte naši výzvu společně s Greenpeace Česká republika #plastjepast a podpořte nás ve snaze šetřit přírodu.